Logo Gminy Opinogóry Górnej

DOŻYNKI GMINNE 2025

Szanowni Rolnicy, 

Mieszkańcy Gminy Opinogóra Górna,

Drodzy Goście.

Dożynki to czas radości i wspólnoty. To moment, w którym zatrzymujemy się na chwilę, by spojrzeć z dumą na to, co udało się osiągnąć przez miniony rok. To również okazja, by złożyć hołd tradycji, która od pokoleń jest fundamentem naszej tożsamości.

W imieniu samorządu Gminy Opinogóra Górna pragnę z całego serca podziękować wszystkim rolnikom, sadownikom, ogrodnikom i producentom rolnym za ich codzienną, ciężką pracę. Podziękować za chleb symbol pracy rąk ludzkich, symbol dostatku i życia. Ten chleb nie pojawia się na naszych stołach sam. Za nim stoi ogromny trud rolników, ich codzienna determinacja, doświadczenie i wytrwałość. Wasz wysiłek zasługuje na najwyższy szacunek. Pracujecie w  rytmie natury, zależni od kaprysów pogody, zmagając się z trudnościami, których często nie widać na pierwszy rzut oka.

Dziękuję za tegoroczny trud i życzę Wam – Drodzy Rolnicy – spokoju, zdrowia, sił i oby przyszłe plony były obfite, ceny godziwe, a pogoda bardziej przewidywalna i sprzyjająca. 

Dziękuję księżom za uroczystą celebrację mszy świętej w intencji rolników. 

Dziękuję starostom tegorocznych dożynek Państwu Julicie i Kamilowi Tomkalskim.

Dziękuję także wszystkim mieszkańcom naszej gminy za to, że tworzycie wspólnotę – otwartą, życzliwą, wspierającą się nawzajem. Dziękuję sołtysom, radnym, kołom gospodyń wiejskich, druhom z OSP Długołęka, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury na czele z Panią Dyrektor, pracownikom gminy oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych dożynek. Dziękuję orkiestrze dętej trzech pokoleń, zespołom Melodii i Nadziei, solistom, mażoretkom i ich opiekunom.  Dziękuję sołectwom za przygotowanie wieńców dożynkowych oraz za przygotowanie stoisk z poczęstunkiem dla wszystkich uczestników dożynek. Bez Was nie byłoby tej wyjątkowej atmosfery! 

Dziękuję wszystkim gościom, którzy przyjęli zaproszenie i przybyli na naszą coroczną uroczystość.

Wasza obecność to dla nas ogromny zaszczyt i wyraz wsparcia dla naszej społeczności rolniczej.

Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli świętować z rolnikami Gminy Opinogóra Górna w dniu 24  sierpnia 2025 roku.

Piotr Czyżyk 

Wójt Gminy Opinogóra Górna

 

Stoiska z poczęstunkiem przygotowały: Dzbonie, Elżbiecin, Kobylin, Kotermań, Opinogóra Górna, Pomorze, Przedwojewo, Władysławowo, Zygmuntowo.

Wieńce dożynkowe przygotowały sołectwa: Bacze, Chrzanówek, Czernice, Długołęka, Dzbonie, Elżbiecin, Kobylin, Kołaczków, Kołaki-Kwasy, Łęki, Nieradowo, Opinogóra Dolna, Opinogóra Górna, Opinogóra Kolonia, Pałuki, Patory, Przedwojewo, Rąbież, Władysławowo, Wólka Łanięcka, Załuże-Imbrzyki, Zygmuntowo.

Galeria zdjęć

XA XB XC XCDTY XCED XCRE XCVF XD XDETR XE XEDR XF (2) XF XG XH XI XJ XK XL XM
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności